usługi cięcia gresu

Obróbka płytek ceramicznych jest takim rodzajem usługi, który wykonujemy ze szczególnym naciskiem na jakość. W ramach naszych usług jesteśmy otwarci na kontakt tel. ze strony każdego z naszych klientów, pełni wiedzy, że wykonywany przez nas proces obróbki jest najwyższej klasy.

profesjonalne usługi cięcia

Dlaczego samodzielne cięcie płytek nie jest wskazane?

Zdecydowanie odradza się własnoręczne cięcie glazury. Choć jest to możliwe, zwykle wymaga jednak specjalistycznego sprzętu i wiedzy o tym, jak należy wykonać np. ukosowanie ceramiki. Jeśli mamy gres i bez praktyki weźmiemy się np. za wycinanie otworów, przekonamy się, że bez zapasu materiału przeznaczonego na nasze błędy nie będziemy w stanie dokonać prawidłowego cięcia płytki.

Usługi fachowca przy cięciu glazury i płytek

Dzięki skorzystaniu z usług fachowca zwykle już wcześniej możemy zapoznać się z jego wcześniejszymi dziełami. Jeśli zobaczymy, jak została przez niego położona glazura w innym miejscu, zyskamy pewność, że spełni on nasze oczekiwania.

Zaawansowane narzędzia do obróbki

Zarówno gres, jak i glazura wymagają cięcia za pomocą specjalistycznych narzędzi. Często jest to niezwykle drogi sprzęt, którego zakup nie jest dla nas opłacalny.

Cięcie płytek ceramicznych

Jednym z najbardziej wymagających zadań jest cięcie płytek z ceramiki, w tym również pod kątem 45 stopni. Każdy projekt ustalany jest indywidualnie z klientem, a materiały oraz sposób cięcia ustala się zgodnie z wizją i potrzebami klientów.

Cięcie Wodą Płytek Kąt 45 Stopni

Fazowanie i cięcie gresu

Płytki, w tym również gres mogą podlegać fazowaniu pod kątem 45 stopni. Umożliwia to lepsze, skuteczniejsze ułożenie płytek np. na narożnikach ścian. Dzięki temu możemy zrezygnować z nieatrakcyjnych listewek wykańczających.

Jaki cennik możemy znaleźć?

W przypadku cięcia płytek cennik uzależniony jest w dużej mierze od rodzaju usługi i typu użytego materiału. Zauważyć można, że nieco droższy jest gres, którego cena zaczynać się będzie od 25 zł/mb. Tańsze jedynie będzie wiercenie otworów. Cięcie gresu w większości przypadków kosztować będzie około 30 zł/mb. Z kolei glazura standardowo zaczyna się od 20 zł/mb. Dotyczy to jednak mniejszych płytek. W przypadku takich, które wymiary mogą przekraczać już jeden metr, cena będzie wynosić 25 zł/mb lub 30 zł/mb. Wiele zależy od tego, czy włączone do tego będzie ukosowanie płytek pod kątem 45 stopni. Faktycznie trudno będzie znaleźć oferty, które wynoszą jedynie 20 zł/mb.