Cięcie gumy wodą

Wysokiej jakości usługi z zakresu obróbki materiałów sprawiają, że przygotowanie elementów oparty o szczegółowe wytyczne przestało stanowić problem. Wszystko to dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, do których zalicza się metoda cięcia wodą. Możliwość, jaka daje nam wykorzystanie wysokiego strumienia cieczy, sprawia, że woda z powodzeniem sprosta obróbce nawet najbardziej wymagających materiałów.

profesjonalne usługi cięcia

Cięcie wodą gumy - technika Waterjet

Choć strumień wody poddany wysokiemu ciśnieniu znany jest już od początków poprzedniego wieku, musiało opłynąć wiele dekad, nim poziom technologii umożliwił stworzenie maszyny, która faktycznie będzie w stanie w pełni wykorzystywać profity płynące z tej metody obróbki materiałów. Dzięki odpowiednio wysokiemu ciśnieniu zyskaliśmy możliwość w pełni precyzyjnego i wydajnego cięcia tworzyw sztucznych. Metoda ta, zwana Waterjet wykorzystywana jest w przemyśle ciężkim, maszynowym, ale także i w elektronicznym oraz spożywczym. Z racji tego, że konieczne jest cięcie wodą, stosowanie tej metody jest bezpieczne nawet wtedy, gdy tworzywa sztuczne będą miały kontakt np. z żywnością.

Jak działa cięcie wodą gumy?

Cięcie gumy i materiału za pomocą metody Waterjet polega na wykorzystaniu strumienia o wysokim ciśnieniu, te zaś staje się nośnikiem dla właściwego materiału ściernego. Tu najczęściej stosuje się piasek granatu, czyli garnet. W połączeniu z wodą tworzy on wyjątkową mieszankę, która znakomicie pozwala na precyzyjną obróbkę tworzywa, czy też materiałów takich jak guma. Dzięki wykorzystaniu odpowiedniego materiału ściernego i wypuszczeniu go w odpowiednim kierunku przekonać się możemy, że wysokiej jakości ścierniwa stworzą m.in. otwory o idealnej krawędzi.

Zalety Waterjet - czyli technologia strumienia wody do cięcia tworzywa

Warto zauważyć, że cięcie wodą jest metodą docenianą przez wielu specjalistów. Przede wszystkim jest zerowe ryzyko uszkodzenia tworzyw sztucznych i materiałów, które podlegają obróbce. Po drugie, zauważalny jest brak powstawania szkodliwych oparów, a sam proces jest niezwykle ekologiczny. Po trzeciej nie ma konieczności dalszej obróbki krawędzi, gdyż po dokonaniu cięcia guma oraz tworzywa sztuczne będą odpowiednio gładkie. Wreszcie cięcie wodą daje nam możliwość na sprawienie, że guma przybierze dowolny wymagany przez nas kształt.

Tworzenie skomplikowanych struktur - zalety cięcia strumieniem wody

Niezwykle precyzyjny kontakt wody z wymagającą powierzchnią, jaką mają tworzywa sztuczne, pozwala na dokładne i profesjonalne cięcie wodą. To właśnie za sprawą tego możliwe jest stworzenie bardzo skomplikowanych struktur. Nic więc dziwnego, że na tego rodzaju cięcie decyduje się coraz większe grono klientów, którzy łącznie reprezentują bardzo szerokie spektrum branż przemysłowych, elektronicznych, a nawet i spożywczych.

Cięcie Wodą Płytek Kąt 45 Stopni

Cięcie wodą gumy, a także innego rodzaju tworzyw sztucznych

Błędem byłoby założenie, że guma jest jedynym materiałem, który poddawany jest obróbce za pomocą strumienia wody. Nie ogranicza się tego również do tworzyw sztucznych. Metoda Waterjet z powodzeniem stosowana jest również przy cięciu wszelkiego rodzaju kamieni, płytek oraz blach. Z powodzeniem znajdzie ona swoje zastosowanie, jeśli materiałem, który chcemy ciąć, jest, np. stal węglowa, pancerna lub nierdzewna.

Wyjątkowa precyzja cięcia metodą strumienia wody

Nie bez znaczenia jest również niesamowita precyzja, która tkwi w tworzeniu elementów z tworzyw, jaką gwarantuje cięcie wodą. Przede wszystkim warto zauważyć, że technologia Waterjet pozwala na wycinanie kształtów z dokładnością do 0, 1 mm. Równocześnie ciecie to ogranicza zużycie tworzyw i materiału, który poddawany jest obróbce.