cięcie płytek Piaseczno

cięcie płytek Piaseczno - sprawdzi jak szybko dojedziesz do waterjet power
usługi profesjonalnego ciecia blisko Piaseczna

profesjonalne usługi cięcia

cięcie płytek w Piasecznie

Profesjonalna usługa cięcia płytek dostępna w Piasecznie! Precyzyjna i dokładna praca naszych urządzeń gwarantuje satysfakcje i zadowolenie klienta.

Metoda cięcia różnorodnych materiałów za pomocą bardzo sprężonego strumienia wody należy do jednych z najskuteczniejszych sposobów obróbki. Wykorzystuje się to w wielu branżach, a w ostatnich latach popularność cięcia strumieniem wody gwałtownie wzrasta nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Warto dodać, że takie cięcie jest wyjątkowo ekologicznym procesem, zwłaszcza w porównaniu do innych, klasycznych metod cięcia materiałów. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie również z powodu wysokiej skuteczności. Dobrze jest wiedzieć na czym polega cięcie wodą, aby lepiej zrozumieć możliwości tej metody.

Jakie są zalety cięcia wodą?

Pierwsza zaleta, która jest prawdopodobnie najczęściej przytaczana przez zadowolonych klientów, to możliwość rozdziału bardzo różnych tworzyw. Materiały, które należą do tej grupy to między innymi drewno, stal nierdzewna, blacha, szkło, a nawet gres, ceramika i wiele innych. Podczas cięcia wodą nie są wydzielane szkodliwe gazy ani pyły. Proces ten nie wymaga także stosowania żrących chemikaliów, ponieważ podczas obróbki wykorzystuje się tnący potencjał wody ze ścierniwem. Kolejną zaletą jest fakt, że cięcie water jet nie powoduje powstawania niechcianych, zbędnych odpadków. Całość można dzięki temu określić jako bardzo zrównoważonym, ekologiczny sposób przyjazny środowisku naturalnemu i samemu człowiekowi. Automatyzacja technologii water jet spowodowała, że cięcie wodą można idealnie powtarzać wiele razy bez ryzyka o przesunięcie czy ewentualne nierówności. Jest to bardzo istotne w przypadku cięcia płytek do kuchni czy łazienki, gdzie nawet drobne odsunięcia od normy będą mocno rzucały się w oczy przez co finalny efekt będzie nieestetyczny.

Czy można ciąć wodą tworzywa sztuczne?

Całość działa w zasadzie na podstawie stosunkowo prostej zasady fizycznej i wykorzystuje właściwości cieczy o wysokim ciśnieniu i zamienia jego energię w potencjał tnący. Woda, która wypływa przez wąską dyszę z maszyny sprężonym strumieniem mającym średnicę około 0,1 mm, osiąga nawet 4000 bar i prędkość ponad 330 m/s. Ten ostatni parametr przekracza nawet prędkość dźwięku. Wiele osób zastanawia się, czy tworzywa sztuczne, stal lub aluminium też będą dobrze reagowały na takie działanie. Niestety klasyczne usługi nie zawsze są skuteczne. Cięcie wodą z użyciem water jet jest na to idealną odpowiedzią. Sprężony strumień cieczy razem ze specjalnym ścierniwem bardzo dobrze radzi sobie z cięciem gum i podobnych materiałów. Pozostawia gładkie krawędzie, co sprawia, że materiały nie wymagają już dalszej obróbki.

Piaseczno – wybierz cięcie płytek wysokiej jakości

Cięcie płytek w Piasecznie to słuszne rozwiązanie, które szukają sprawdzonej i skutecznej metody rozdzielania substancji. Ta technika gwarantuje, że struktura tworzywa nie zostanie uszkodzona. Przekłada się to w bezpośredni sposób na trwałość płytki lub innego materiału po obróbce. Warto dodać, że water jet jest rodzajem przecinania na zimno. Temperatura krawędzi podczas całego procesu nie przekracza 100 stopni Celsjusza. To sprawia, że nie trzeba się obawiać o odkształcenia termiczne materiałów. Tego rodzaju cięcie jest gwarantem równych krawędzi oraz bardzo dokładnie wykonanych cięć. Technika ta jest w pełni zautomatyzowana, a użycie nowoczesnego sprzętu sprawia, że można osiągnąć niezwykle wysoką precyzję.

Co można w ten sposób rozdzielać?

Materiały, które można poddawać cięciu to między innymi aluminium, stal, płytki ceramiczne, ale także szkło, drewno, gres i wiele innych. Zwolennicy tej metody bardzo cenią fakt, że sprawdza się ona przy tak szerokiej grupie tworzyw i produktów. Choć najczęściej tak specjalistyczne maszyny służą do równego przycinania kafli, paneli, to cięcie strumieniem wody można także stosować w przypadku profili gumowych i innych uszczelek. Technika nie niesie za sobą wysokiego ryzyka zniszczenia materiałów lub gwałtownego zużycia, dlatego warto ją stosować w przypadku drogich lub limitowanych produktów, na którym bardzo nam zależy. Można sprawdzić wcześniej opis takiej usługi, zadzwonić lub napisać e-mail z proślą o wyjaśnienie niektórych kwestii. Z pewnością po krótkiej rozmowie lub wymianie wiadomości będą Państwo już pewni co do tego, czy cięcie strumieniem wody jest w Państwa przypadku odpowiednie, czy jednak lepiej zastosować jedną z licznych innych, klasycznych metod.

galeria

Realizacje cięcia płytek w Piasecznie

nocne cięcie

oferujemy ekspresowy serwis