cięcie wodą cennik

cięcie woda - Sprawdź ceny usług cięcia przy skorzystaniu z technologi waterjet

profesjonalne usługi cięcia

cennik cięcia wodą

sprawdź ceny na usługi cięcia Waterjet Power

Cięcie wodą cennik

Klienci coraz częściej są zainteresowani ekologicznymi usługami cięcia materiału. Cięcie wodą daje taką możliwość, a dodatkowo jest bardzo skuteczne. Pozwala na osiągnięcie idealnie gładkich krawędzi, a dodatkowo nie niesie za sobą ryzyka odkształceń termicznych. W tym celu potrzebny jest jednak specjalistyczny sprzęt oraz doświadczony fachowiec. Jeżeli masz przeprowadzać remont w najbliższym czasie, warto znaleźć kontakt do takiej osoby.

Proces cięcia materiału wodą – jak to działa?

Cały proces cięcia opiera się na prostej zasadzie fizycznej. Woda jest w tym przypadku nośnikiem siły ściernej. Pod jej wpływem w przecinanym materiale ze stali, porcelany, szkła pojawiają się mikroszczeliny, niezauważalne ludzkim okiem. Struktura tworzywa rozluźnia się, a po chwili cząstki materiału odrywają się od siebie. Tak samo jak cięcie laserem cennik nie należy do najniższych, ale pozwala uzyskać idealnie gładkie krawędzie bez uszkodzenia całości powierzchni. Do największych zalet należy to, że water jet umożliwia przecięcie nawet grubych i twardych elementów, co w przypadku innych metod nie byłoby możliwe. Jedynie diament nie poddaje się takiej obróbce. Cięcia wodą nie wykorzystują oddziaływania termicznego, a dzięki temu są bardzo bezpieczne.

Opis technologii cięcia wodą

Choć wiele osób słyszało o możliwości cięcia wodą różnorodnych materiałów, nie każdy wie jak to rzeczywiście działa. Cięcie strumieniem wody jest zaawansowanym technologicznie procesem, który jest także inaczej nazywany obróbką strumieniowo-ścierną. Jako narzędzie tnące wykorzystuje się w tym przypadku strumień wody o bardzo wysokim ciśnieniu. Może ono osiągać nawet 4000 bar. Woda przepływa przez dyszę o bardzo małej średnicy. W efekcie strumień ma prędkość przekraczającą 330 m/s i ma grubość około 0,1 mm. W przypadku cięcia twardszych materiałów o większej grubości dodaje się do cieczy specjalne ścierniwo, które umożliwia większą skuteczność cięcia wodą. W tej technologii niezbędna jest specjalna maszyna CNC waterjet, dzięki której cała obróbka jest możliwa.  Cięcie materiałów wodą umożliwia wysoce precyzyjną obróbkę przy jednoczesnym braku ryzyka o odkształcenia termiczne. Cały proces odbywa się na zimno i nie przekracza 100 stopni Celsjusza. Najbardziej istotną i cenioną zaletą takiej usługi jest bardzo wysoka dokładność oraz satysfakcjonujące efekty. Powierzchnia stali, metali, drewna czy innych tworzyw pozostaje nienaruszona. Cięcie wodą nie niesie za sobą ryzyka powstania mikropęknięć ani zarysowań, które mogą negatywnie wpłynąć na trwałość produktu. Dodatkowo jest to rodzaj ekologicznej usługi, dlatego tym bardziej warto jest ją rozważyć.

Profesjonalne usługi cięcia stali i innych materiałów

Cięcie wodą na zimno wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Wykorzystuje się do tego automatycznie sterowanej wycinarki. Obsługę takiego urządzenia warto powierzyć profesjonalistom z dużym doświadczeniem, aby mieć pewność, że osiągnie się oczekiwany efekt. W przeciwieństwie do obróbki ręcznej taka maszyna pozwala na powtarzalność procesu, a zatem także wysoką jakość finalnych produktów.  Dysza z głowicą tnącą, z której wydostaje się z ogromną prędkością strumień wody ze ścierniwem, jest ustawiona pod kątem prostym do powierzchni materiału. Obróbka trwa dość długo, ale za to gwarantuje bardzo wysoką precyzję z dokładnością cięcia do 0,1 mm. Materiał umieszcza się na wytrzymałym stole roboczym, który zanurzony jest w wodzie, aby zminimalizować powstający hałas działającej maszyny water jet. Cena jest także związana z wysokim zużyciem prądu. Cały proces polega w zasadzie na przekazywaniu energii kinetycznej, która zamienia się na energię potencjalną deformacji materiału. Natężenie strumienia wody wynosi od 0,5 do nawet 25 litrów na minutę. Za pomocą takiej maszyny można nie tylko nadawać dowolne kształty płytkom, przycinać ich krawędzie. Często spotykaną opcją jest wycinanie otworów wewnątrz kafla czy panelu w przypadku, kiedy trzeba zrobić miejsce na wtyczkę czy inny obiekt. Taka technologia zapewnia estetyczny efekt końcowy, a jednocześnie bardzo precyzyjne cięcie. Umożliwia to idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb klienta. Podczas cięcia wodą powstają oryginalne mozaiki czy rozety podłogowe, które w ostatnich latach stają się coraz bardziej popularne w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. 

Waterjet – cena

Cały proces usługi cięcia metali, stali, ceramiki i innych różnorodnych materiałów zachodzi bez żadnej ingerencji w zewnętrzną strukturę powierzchni. Wiele osób ceni ten rodzaj obróbki za to, że nie wymaga dodatkowego wykończenia, a także nie emituje szkodliwych pyłów. Cena takiej usługi jest zależna od wielu czynników, chociażby grubości i rozmiaru danej płytki. Jest to jednak ekonomiczny proces, w porównaniu do innych rodzajów cięcia. Szukając skutecznych rozwiązać warto jest rozważyć opcję jaką jest cięcie wodą. Wrocław, Warszawa czy inne duże miasta mają zazwyczaj atrakcyjny cennik, dlatego dobrze jest sprawdzić ich ofertę. W tym celu możesz znaleźć kontakt na stronie internetowej i zapytać się o indywidualną wycenę swojego projektu.

cennik usług cięcia w waterjet power

nocne cięcie

oferujemy ekspresowy serwis