cięcie wodą

cięcie wodą pozwala upiększyć wystrój każdego mieszkania!

szybkość realizacji

wysoka jakość

terminowość

Cięcie wodą to wyjątkowo ekologiczny proces rozdzielania rozmaitych materiałów. Wykorzystuje działanie wody pod bardzo wysokim ciśnieniem, które jest w stanie ciąć tworzywa sztuczne, ceramikę, kamień, aluminium i inne materiały. W przypadku grubszych materiałów czasem profesjonaliści dodają do wody ścierniwo, dzięki czemu można tą metodą ciąć także kamień, stal i twardsze blachy. Cięcia strumieniem wody są popularnym rozwiązaniem i warto zapoznać się z opisem tej technologii. Tego rodzaju cięcie gwarantuje doskonałe efekty i gładką powierzchnię.

Cięcia strumieniem wody – opis technologii

Waterjet to ogólna nazwa szerokiej grupy technologii przecinania i czyszczenia różnorodnego materiału wodą pod wysokim ciśnieniem. Samo cięcie wodą to proces przeprowadzany na zimno. Jest to konkurencja dla innych termicznych metod rozdzielania materiałów takich jak szkło czy stal. Dotyczy to szczególnie tych, które mają dość niski zakres tolerancji temperatur. Głównym powodem tak renomy wśród wielu profesjonalistów z branży dobra jakość rozciętych powierzchni. Dodatkowym atutem jest wspomniany już brak odkształceń termicznych, ponieważ temperatura krawędzi przedmiotów podczas całego procesu nie przekracza 100 st. Celsjusza. Do celu obróbki wykorzystuje się strumień wody doprowadzony się do bardzo wysokiego ciśnienia 4000 bar. Jest on przepuszczany przez specjalną dyszę o bardzo małej średnicy. W efekcie powstaje niezwykle silny strumień wody, który osiąga prędkość przewyższającą prędkość dźwięku i przecina materiały. W zależności od aparatury jest to nawet powyżej 300m/s.

Cięcie waterjet – zalety stosowania metody

Taki rodzaj cięcia pod niezwykle wysokim ciśnieniem wody pozwala na rozcinanie i przebijanie niemalże wszystkich materiałów. Jedynym wyjątkiem pozostaje diament, który wymaga innych sposobów obrabiania. Jest to współczesna technika cięcia waterjet, która jest realizowana wyłącznie w sposób w pełni zautomatyzowany lub zrobotyzowany. Wykorzystuje się do tego układy sterowania, analogiczne do tych używanych w cięciu plazmowym i laserowym. Głowica z dyszą są ustawione w pozycji prostopadłej do powierzchni płyty czy innego materiału. Średnica strumienia wody wydostającej się z wąskiej dyszy jest nawet mniejszy niż 0,1 mm. To sprawia, że dzięki tej metodzie obróbki wodą można ciąć papier, skórę, ale także gumę, różnorodne tworzywa sztuczne, szkło oraz tkaniny. Cięcie i jego szybkość znacząco spada w przypadku zwiększenia grubości lub cięcia elementów metalowych, a często zachodzi też dodatkowa potrzeba wprowadzenia ścierniwa. Bardzo często wykorzystuje się do tego celu węglik boru, który doskonale pomaga lepiej i dokładniej przeprowadzić cięcie woda. Przykładowo przy ciśnieniu wynoszącym 4000 bar, dyszy o średnicy 1 mm można ciąć stalowe blachy do 100 mm z prędkością 50-80 mm/min. Jest to bardzo wysoki wskaźnik, konkurencyjny w porównaniu do innych metod. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że w tej technice ciecie woda pozwala na żłobienie oraz ukosowanie przedmiotów. W takim przypadku wystarczy jedynie zmienić położenie głowicy i ustawić ją pod odpowiednim kątem.

Cięcie wodą – Warszawa i cała Polska

Cięcie strumieniem wody zdobywa coraz większą popularność wśród fachowców w całym kraju. Umożliwia wykonanie usługi i cięcie wielu odmian materiałów o różnej grubości. Powstały efekt jest bardzo zadowalający. Sama metoda nie ma żadnego wpływu na strukturę wierzchnią materiału. To sprawia, że materiały nie są narażone na żadne uszkodzenia mechaniczne w postaci rys czy drobnych mikropęknięć, które by je osłabiłyby. Jest to bardzo ważna zaleta, ponieważ eliminuje potrzebę dodatkowej obróbki wykańczającej oraz stosowania dodatkowych zabezpieczeń. Waterjet pozwala także na wykonanie dowolnych kształtów, a podczas całego procesu nie są wytwarzane żadne szkodliwe opary czy inne substancje. Jest to bardzo szybka, skuteczne i efektywna obróbka, dlatego zdecydowanie warto spróbować tego rodzaju usługi.

profesjonalne usługi cięcia

cięcie Wodą

Profesjonalna usługa cięcia każdego rodzaju materiału. Nasz sprzęt daje wiele możliwości - w szybki i precyzyjny sposób możesz uzyskać niemal dowolny kształt cięcia. Nasze usługi realizujemy terminowo, sprawnie i rzetelnie.

galeria

Realizacje cięcia wodą

nocne cięcie

oferujemy ekspresowy serwis