cięcie płytek wodą

cięcie płytek wodą pozwala upiększyć wystrój każdego mieszkania!

Cięcie płytek wodą wynika z dużej twardości płytek. Powoduje to, że ich obróbka przy pomocy cięcia strumieniem wody jest szybsza i lepsza. Innowacyjna technologia cięcia strumieniem wody, pozwala na cięcie nawet najtwardszych materiałów. Jest to idealne rozwiązanie dla precyzyjnego cięcia płytek. Przycinanie płytek – Warszawa i okolice w WaterJet Power

profesjonalne usługi cięcia

cięcie płytek Wodą

Cięcie płytek wodą zapewnia przede wszystkim precyzyjną pracę. Ta nowoczesna technologia pozwoli na cięcie niemal każdego materiału o dowolnym kształcie. Wykonywane przez nas usługi są zawsze na wysokim poziomie, gwarantując satysfakcję klientów.

Jednym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych są płytki ceramiczne. Cieszą się bardzo dużą popularnością zwłaszcza w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka. Wynika to między innymi z dużej różnorodności wyboru modeli oraz szeroką dostępnością w sklepach z akcesoriami budowlanymi. Te wysokiej jakości płytki znajdują zastosowanie nie tylko tradycyjnie jako wykończenie podłogi, ale coraz częściej są wybierane na ściany w mieszkaniach, biurach czy restauracjach. Sprawdzają się do stosowania w pomieszczeniach wewnątrz, ale także na zewnątrz budynków. Ciecie plytek to doskonały sposób, żeby dokładnie dostosować rozmiar do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości.

Docinanie płytek gresowych metodą cięcia wodą

Płytki ceramiczne są też doskonałym materiałem do wykończenia zewnętrznych części budynku. Można wykładać nimi elewacje, balkony czy tarasy. Na rynku pojawia się coraz więcej różnorodnych modeli, co sprawia, że każdy klient z pewnością znajdzie coś idealnego dla siebie. Cięcie wodą oraz wykonywanie otworów umożliwia dostosowanie kształtu i rozmiaru takich płytek do indywidualnych potrzeb klienta. Jest to bardzo skuteczny sposób na wykonanie dodatkowych otworów, wyrównanie krawędzi czy zmianę kształtu dostosowując do nieregularnych krawędzi w pomieszczeniu. Cięcie płytek ceramicznych wodą to proces przeprowadzany na zimno. Jest to bardzo konkurencyjna metoda obróbki dla termicznego rozdzielania materiałów. Ciecie gresu wodą cechuje się dobrą jakością rozciętych powierzchni, a przede wszystkim brakiem niechcianych odkształceń termicznych. Podczas procesu temperatura krawędzi nie przekracza 100 st. Celsjusza. Cięcie wodą wykorzystuje strumień wody o ciśnieniu 4000 bar o niezwykle wysokiej prędkości. Średnica strumienia wody podczas cięcia gresowych lub ceramicznych płytek wynosi mniej niż 0,1 mm.

Usługi cięcia płytek ceramicznych

Układając płytki nie da się uniknąć dodatkowej obróbki. Pozwala ona na idealne dopasowanie do powierzchni podłogi, a nawet osiągnąć dodatkowy efekty dekoracyjny. Metoda waterjet umożliwia ekologiczne cięcie płytek poprzez strumień wody pod bardzo wysokim ciśnieniem z bardzo wysoką precyzją. Jest to popularny sposób, który jest chętnie wybierany przez klientów. Metoda takiego cięcia jest zdecydowanie bezpieczniejsza i skuteczniejsza niż przy użyciu tradycyjnych narzędzi. Gwarantuje gładkie krawędzie, jednolitą powierzchnię bez uszkodzeń mechanicznych i mikrozdrapań czy pęknięć. Indywidualne dobranie wszystkich parametrów do rodzaju płytki gwarantuje doskonałe cięcie. Można je stosować do płytek o różnym przeznaczeniu – do wykładania podłóg, ozdobnych elementów na ściany i wielu innych.

Cięcie wodą płytek ceramicznych

Dla wielu osób fazowanie płytek to najbardziej elegancki sposób wykończenia narożników. Tego rodzaju usługi świadczone w profesjonalnym zakładzie obejmują cięcie krawędzi materiału pod kątem 45 stopni. Wygląd tak niewielkich elementów często przesądza o estetyce całego pomieszczenia, dlatego warto o nie zadbać. Cięcie pod kątem można także stosować do wykończenia w kuchniach czy łazienkach. Warto pamiętać, że w przypadku płytek ceramicznych kluczowa jest znajomość konkretnych właściwości fizycznych i mechanicznych. Wybór odpowiedniego materiału do wykończenia pomieszczenia i cięcia powinien być podyktowany nie tylko osobistym gustem i estetyką właściciela, ale także przeznaczeniem konkretnych płytek. Niestety, nie każdy typ płytek sprawdzi się w pomieszczeniu, do którego chcemy je zakupić, dlatego trzeba przykładać szczególną uwagę do tego doboru. Podstawowym parametrem jest ścieralność oraz twardość. Płytki gresowe podatne na zarysowanie i uszkodzenia mechaniczne nie są dobrym materiałem do wykładania podłóg ani na zewnątrz. Dużo lepiej sprawdzą się jako ozdobne elementy na ściany. Kolejnym ważnym czynnikiem jest chłonność wody. Ma to szczególne znaczenie, jeżeli planujemy umieścić płytki na zewnątrz. Uważne dobranie rodzaju gresu i prawidłowe cięcie płytek są gwarancją estetycznego i w pełni funkcjonalnego wnętrza.

galeria

Realizacje cięcia płytek wodą

nocne cięcie

oferujemy ekspresowy serwis